+48 22 846 06 94 info@crispan.pl ul. Rzeźbiarska 84, 04-609 Warszawa

Wydłużarka wertykalna

(bagieciarka, fasioniarka)

Charakterystyka ogólna

Jac Francja

Firma JAC powstała w 1946 roku w Liège w Belgii. Pierwsza krajalnica do chleba została wyprodukowana w 1949 roku. Na początku lat 90-tych ubiegłego wieku w firmie została przeprowadzona  reorganizacja zarówno techniczna jak i logistyczna. Została utworzona fabryka w Langres we Francji odpowiedzialna za sektor mechaniki ciasta. W dniu dzisiejszym urządzenia marki JAC są sprzedawane w ponad 80 krajach na całym świecie i spełniają najwyższe standardy potwierdzone takimi certyfikatami jak : CE, EAC, GS, ETL, ETL(US) czy PCT.

JAC oferuje szczególnie szeroką gamę wydłużarek wertykalnych (bagieciarki, fasioniarki). Są to modele : UNIC, TRADI i FORMA. Wszystkie modele zajmują mało miejsca, są kompaktowe i standardowo są wyposażone w 3 walce formujące. W zależności od doświadczenia personelu obsługującego urządzenie oraz rodzaju produktu wydłużarki wertykalne mogą formować kęsy ciasta do 1200 sztuk w ciągu godziny.

UNIC to najtańszy, najprostszy  i najczęściej sprzedawany model wydłużarki  wertykalnej. Wyposażony jest w precyzyjne, łatwe w obsłudze ergonomiczne uchwyty. Posiada system zdejmowania górnej części obudowy, umożliwiający bardzo szybką wymianę taśmy.

Wydłużarka wertykalna TRADI posiada wszystkie funkcje UNIC, a dodatkowo wyposażony jest w regulator prędkości formowania, który zapewnia jeszcze łagodniejsze obchodzenie się z ciastem o wysokiej zawartości wody .

FORMA ma wszystkie cechy modelu UNIC oraz opcjonalny opatentowany system dla płaskiego chleba (Kebab,  Faluche,  itp.).

Opcjonalnie wszystkie wydłużarki mogą być umieszczone na podstawach, posiadać obudowy wykonane całkowicie z inoxu lub mieć wydłużone pasy wyjściowe do transportu gotowych produktów.