+48 22 846 06 94 info@crispan.pl ul. Rzeźbiarska 84, 04-609 Warszawa

Walcarka manualna

(wałkownica)

Charakterystyka ogólna

Tekno Włochy

Walcarki manualne (wałkownice) serii LAM 500/600 firmy TEKNO STAMAP zostały specjalnie zaprojektowane ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania w małych i średnich piekarniach. Dla potrzeb przemysłowych opracowane zostały modele serii SMART, które pozwalają na obróbkę większej ilości ciasta.

We wszystkich walcarkach LAM stoły transportowe można podnieść do pozycji pionowej. Zajmują wówczas mniej miejsca, a ponadto ta pozycja ułatwia również skuteczne czyszczenie urządzenia. Osłonięte komponenty elektryczne, silniki, walce, spasowane panele zewnętrzne oraz prostota zdejmowanych i wymiennych skrobek do ciasta sprawiają, że urządzenie to jest szczególnie proste w czyszczeniu. Ergonomiczna dźwignia z wygodnym systemem przesuwnym ułatwia ustawianie z dużą dokładnością wybranej grubości ciasta.

Walcarki LAM (wałkownice) są wykonane z wysokiej jakości materiałów takich jak stal nierdzewna, aluminium i komponenty syntetyczne. Zastosowanie takich materiałów zapewnia higienę i trwałość urządzenia zgodnie z obowiązującymi normami CE. Taśmy transportowe wykonane są z materiału syntetycznego i pokryte poliuretanem.

Opcjonalnie walcarki mogą zostać wyposażone w dodatkowe przystawki (walce) do wycinania różnych kształtów. Istnieje również możliwość wyposażenia urządzeń w wariator prędkości regulujący prędkość przesuwu taśm transportowych.