+48 22 846 06 94 info@crispan.pl ul. Rzeźbiarska 84, 04-609 Warszawa

Walcarka automatyczna

(wałkownice)

Charakterystyka ogólna

Tekno Włochy

Walcarki automatyczne (wałkownice) serii SMART firmy TEKNO STAMAP zostały specjalnie zaprojektowane ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania w średnich i dużych piekarniach. Dla potrzeb małych i średnich piekarni opracowane zostały modele serii LAM 500/600, które pozwalają na obróbkę mniejszej ilości ciasta.

We wszystkich walcarkach SMART stoły transportowe można podnieść do pozycji pionowej. Zajmują wówczas mniej miejsca, a ponadto ta pozycja ułatwia również skuteczne czyszczenie urządzenia. Osłonięte komponenty elektryczne, silniki, walce, spasowane panele zewnętrzne oraz prostota zdejmowanych i wymiennych skrobek do ciasta sprawiają, że urządzenie to jest szczególnie proste w czyszczeniu. Ergonomiczna dźwignia z wygodnym systemem przesuwnym ułatwia ustawianie z dużą dokładnością wybranej grubości ciasta.

Walcarki (wałkownice) SMART są wykonane z wysokiej jakości materiałów takich jak stal nierdzewna, aluminium i komponenty syntetyczne. Zastosowanie takich materiałów zapewnia higienę i trwałość urządzenia zgodnie z obowiązującymi normami CE. Taśmy transportowe wykonane są z materiału syntetycznego i pokryte poliuretanem. Wyposażone standardowo w wariator prędkości regulujący przesuw taśm w granicach 20-85 cm/s.

Możliwość programowania za pomocą funkcji „smart software” 50 programów obsługiwanych za pomocą  panelu sterowania w technologii dotykowej. Możliwość ustawiania sekwencji programów, a także przełączania pomiędzy trybami pracy: automatycznym i manualnym.

Walcarki mogą zostać wyposażone w dodatkowe przystawki (walce) do wycinania różnych kształtów oraz regulowany posypywacz mąki.