+48 22 846 06 94 info@crispan.pl ul. Rzeźbiarska 84, 04-609 Warszawa

Piec konwekcyjny HF VENTO

Charakterystyka ogólna

Forni HiszpaniaPiece konwekcyjne włoskiej firmy HELPAN FORNI to część  naszej oferty, która skierowana jest do piekarzy i cukierników. Wychodząc naprzeciw ich zapotrzebowaniu nawiązaliśmy 12 lat temu współpracę z firmą HELPAN FORNI, która trwa do dnia dzisiejszego.

Model VENTO jest sprawdzoną konstrukcją produkowaną od kilkunastu lat. W tym czasie przeszedł różne modyfikacje dzięki którym stał się piecem o mocnej konstrukcji i dużej niezawodności co przekłada się na długi i bezawaryjny czas użytkowania. Dzięki dobrej izolacji termicznej oraz wysokiej klasy elementom grzewczym piece VENTO oferują równomierny i powtarzalny wypiek produktów. Nawiew gorącego powietrza jest wykonywany przez dwukierunkową turbinę z autorewersem. Wymiary pieców zostały zredukowane dzięki czemu nasze piece mogą pracować w wąskich przestrzeniach produkcyjnych.

Piece serii VENTO są dostępne w wersjach na 4, 6, 10 lub 16 blach w formatach 40×60, 45×65 lub 40×80. Dodatkowo piec  10-blachowy oprócz standardowego modelu posiada jeszcze dwa nowatorskie modele: VENTO SLIM o szerokości tylko 735mm oraz model VENTO NVE w którym zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania z segmentu premium m.in. nową komorę wypiekową oraz opcjonalny system automycia. Dzięki kompaktowości wymiarów jest możliwość zestawienia pieców w zespoły wypiekowe i różnej konfiguracji. Oprócz samego zestawiania pieców można również dołączyć do nich wyposażenie dodatkowe typu: podstawa, komora fermentacyjna lub okap.

Większość modeli serii VENTO jest dostępnych z kilkoma rodzajami paneli sterowania: mechanicznymi, elektronicznymi, digitalnymi oraz dotykowymi. Stopień zaawansowania paneli przekłada się potem na łatwość użytkowania oraz rozwiniętą funkcjonalność. Panele dotykowe mają m.in. możliwość zapisywania programów z podziałem na poszczególne fazy, odroczony system startu, szybkie schładzanie komory po wypieku, transfer programów i parametrów na zewnętrznych pamięciach USB, system autodiagnostyki oraz wiele innych opcji.

Wszystkie piece konwekcyjne firmy HELPAN FORNI są w całości produkowane we Włoszech, a zastosowane rozwiązania są zgodne z obowiązującymi normami CE.