+48 22 846 06 94 info@crispan.pl ul. Rzeźbiarska 84, 04-609 Warszawa

Piec konwekcyjny HF RED

Charakterystyka ogólna

Forni HiszpaniaPiece konwekcyjne włoskiej firmy HELPAN FORNI to część  naszej oferty, która skierowana jest do piekarzy i cukierników. Wychodząc naprzeciw ich zapotrzebowaniu nawiązaliśmy 12 lat temu współpracę z firmą HELPAN FORNI, która trwa do dnia dzisiejszego.

Model RED jest piecem klasy premium. Przy jego konstruowaniu zostały użyte najlepsze surowce które w połączeniu z doświadczeniem inżynierów i know-how firmy Helpan Forni zdobytym przez  lata doświadczeń na rynku piekarniczym i cukierniczym. Cała bryła pieca została wykonana z AISI 304 i zaprezentowana w eleganckim oraz nowoczesnym wzornictwie. Dzięki dobrej izolacji termicznej oraz wysokiej klasy elementom grzewczym piece RED oferują równomierny i powtarzalny wypiek produktów. Nawiew gorącego powietrza jest wykonywany przez dwubiegową i dwukierunkową turbinę z autorewersem. Wymiary pieców zostały zredukowane dzięki czemu nasze piece mogą pracować w wąskich przestrzeniach produkcyjnych.

Piece serii RED są dostępne w wersjach na 5 lub 8 blach w formacie 40×60. Zastosowano w nich najnowocześniejsze rozwiązania z segmentu premium m.in. nowoczesną komorę wypiekową oraz opcjonalny system automycia. Piece można wyposażyć również w dodatkowe wyposażenie typu: podstawa, komora fermentacyjna lub okap.

Piece RED dostępne są z dwoma rodzajami paneli sterowania: digitalnymi oraz dotykowymi. Stopień zaawansowania paneli przekłada się potem na łatwość użytkowania oraz rozwiniętą funkcjonalność. Panele dotykowe mają m.in. możliwość zapisywania programów z podziałem na poszczególne fazy, odroczony system startu, szybkie schładzanie komory po wypieku, transfer programów i parametrów na zewnętrznych pamięciach USB, system autodiagnostyki oraz wiele innych opcji.

Wszystkie piece konwekcyjne firmy HELPAN FORNI są w całości produkowane we Włoszech, a zastosowane rozwiązania są zgodne z obowiązującymi normami CE.