+48 22 846 06 94 info@crispan.pl ul. Rzeźbiarska 84, 04-609 Warszawa

Mini Combi Line

Charakterystyka ogólna

Trima Niemcy

Producentem oferowanych przez nas linii automatycznej Mini Combi Line jest niemiecka firma TRIMA Triebeser Maschinenbau GmbH. Jest to przedsiębiorstwo o ponad 130 letniej tradycji, której początki sięgają 1889 roku. W dniu dzisiejszym firma zatrudnia 120 pracowników w swojej fabryce w Zeulendroda-Trebes w Turyngii (Niemcy).

Połączenie wieloletniego doświadczenia projektantów firmy TRIMA oraz koncentrowanie się na potrzebach dzisiejszych piekarzy pozwala na tworzenie udanych i innowacyjnych rozwiązań w segmencie automatyki nowoczesnych piekarni. Tak właśnie jest w przypadku linii automatycznej Mini Combi Line pozwalającej wyprodukować bułki okrągłe gładkie, okrągłe stemplowane, wydłużone gładkie i wydłużone nacinane.  W zależności od konfiguracji i rodzaju produktu końcowego wydajność linii wynosi od 3800 do 7500 bułek w ciągu godziny.

Linia składa się z dwóch podstawowych urządzeń : wagodzielarko-zaokrąglarki oraz komory wypoczynku i formowania ciasta. Wewnątrz samej komory znajdują się moduły : wypoczynku wstępnego, wydłużania bułek nacinanych, wypoczynku właściwego, znakowania, cięcia, posypywania mąki oraz odkładania końcowego na blachy. Standardem w tego typu liniach jest już sterowanie za pomocą programowalnego panelu dotykowego PLC Siemens Simatic S7.

Linia oczywiście mogą zostać wyposażone w wiele dodatkowych i niestandardowych rozwiązań wykonanych na specjalne potrzeby Klienta. Dzięki zwartej i kompaktowej konstrukcji linia potrzebuje do pracy niewiele miejsca w piekarni, jednocześnie uzyskując wysoką wydajność produkcyjną. Jest to idealne rozwiązanie dla piekarni o ograniczonej przestrzeni produkcyjnej, a jednocześnie potrzebującej wydajnej linii automatycznej mogącej produkować szeroką gamę produktów. Użycie wysokiej klasy komponentów z terenu UE w połączeniu z niemiecką dokładnością i precyzją przekładają się na końcowy produkt najwyższej jakości.