+48 22 846 06 94 info@crispan.pl ul. Rzeźbiarska 84, 04-609 Warszawa

Miesiarka spiralna do ciasta ASE-EVO z dzieżą wyjezdną

Miesiarka do ciasta (inaczej mieszałka, czy miesiałka do ciasta)

Charakterystyka ogólna

Mixer Włochy - miesiarki do ciasta z dzieżą wyjezdną (mieszałki, miesiałki)

Miesiarka do ciasta ASE-EVO to miesiarka spiralna z dzieżą wyjezdną (mieszałka, miesiałka) włoskiej firmy MIXER wykonana jest ze stali lakierowanej i posadowiona na ziemi na 4 regulowanych nóżkach.

Dzieża, spirala i pokrywa dzieży wykonane są ze stali nierdzewnej. Dodatkowo pokrywa dzieży zabezpieczona jest pyłoszczelną krawędzią polietylenową. Za napęd miesiarki ASM EVO odpowiedzialne są dwa niezależne 2-biegowe silniki dla spirali i dzieży. Przeniesienie napędu spirali następuje za pomocą kół pasowych i siedmiu pasów klinowych, a napęd dzieży odbywa się za pomocą sprzężonego koła ciernego. Sama dzieża pracuje na podwójnym łożysku.

Zastosowanie takich rozwiązań (dublowanie systemów napędowych) praktycznie wyklucza zatrzymanie się maszyny spowodowane standardową eksploatacją.

Panel sterowania miesiarki jest umieszczony w oddzielnej skrzynce po prawej stronie urządzenia i składa się z dwóch oddzielnych zegarów dla każdej prędkości miesienia ciasta. Przełączanie pomiędzy nimi następuje automatycznie bez zatrzymywania się miesiarki. Dodatkowo panel sterowania zawiera przełącznik do odwróconego obrotu dzieży. Oddzielna kategoria przełączników jest odpowiedzialna za zwalnianie i przyłączanie wózka oraz podnoszenie i opuszczanie głowicy.

Wszystkie te operacje wykonywane są za pomocą siłowników hydraulicznych. Miesiarka do ciasta ASE EVO jest w całości wyprodukowana na terenie Włoch z zachowaniem wszystkich standardów produkcji obowiązujących na terenie Unii Europejskiej oraz posiada wszystkie potrzebne certyfikaty CE.