+48 22 846 06 94 info@crispan.pl ul. Rzeźbiarska 84, 04-609 Warszawa

Maxi Combi Line

Charakterystyka ogólna

Trima Niemcy

Producentem oferowanych przez nas linii automatycznej Maxi Combi Line jest niemiecka firma TRIMA Triebeser Maschinenbau GmbH. Jest to przedsiębiorstwo o ponad 130 letniej tradycji, której początki sięgają 1889 roku. W dniu dzisiejszym firma zatrudnia 120 pracowników w swojej fabryce w Zeulendroda-Trebes w Turyngii (Niemcy).

Połączenie wieloletniego doświadczenia projektantów firmy TRIMA oraz koncentrowanie się na potrzebach dzisiejszych piekarzy pozwala na tworzenie udanych i innowacyjnych rozwiązań w segmencie automatyki nowoczesnych piekarni. Tak właśnie jest w przypadku linii automatycznej Maxi Combi Line pozwalającej wyprodukować bułki okrągłe gładkie, okrągłe stemplowane, wydłużone gładkie, wydłużone nacinane oraz posypywane (np. makiem lub sezamem). 

W zależności od konfiguracji i rodzaju produktu końcowego wydajność linii wynosi do 7500 bułek w ciągu godziny. Linia składa się z niezależnych modułów realizujących określone funkcje z których każdy stanowi odrębne urządzenie.

W podstawowej wersji cała linia składa się z : wagodzielarko-zaokrąglarki, komory wypoczynku ciasta ze stacją wstępnego wydłużania, stacji znakowania / nacinania, stacji formowania produktów gładkich, stacji posypywani i stacji odkładania produktów na blachy. Standardem w tego typu liniach jest już sterowanie za pomocą programowalnego panelu dotykowego PLC Siemens Simatic S7.

Linia oczywiście mogą zostać wyposażone w wiele dodatkowych i niestandardowych rozwiązań wykonanych na specjalne potrzeby Klienta. Maxi Combi Line potrzebuje do pracy więcej miejsca niż jej mniejszy odpowiednik Mini Combi Line, ale dzięki modułowej konstrukcji istnieje możliwość rozbudowy lub przebudowy w przyszłości tej linii tak, aby dostosować się do nowych rodzajów produktów. Jest to idealne rozwiązanie dla piekarni potrzebującej wydajnej linii automatycznej mogącej produkować szeroką gamę produktów. Użycie wysokiej klasy komponentów z terenu UE w połączeniu z niemiecką dokładnością i precyzją przekładają się na końcowy produkt najwyższej jakości.