+48 22 846 06 94 info@crispan.pl ul. Rzeźbiarska 84, 04-609 Warszawa

Linia automatyczna do bułek stemplowanych

Charakterystyka ogólna

Trima Niemcy

Producentem oferowanych przez nas linii automatycznych do bułek stemplowanych jest niemiecka firma TRIMA Triebeser Maschinenbau GmbH. Jest to przedsiębiorstwo o ponad 130 letniej tradycji, której początki sięgają 1889 roku. W dniu dzisiejszym firma zatrudnia 120 pracowników w swojej fabryce w Zeulendroda-Trebes w Turyngii (Niemcy).

Połączenie wieloletniego doświadczenia projektantów firmy TRIMA oraz koncentrowanie się na potrzebach dzisiejszych piekarzy pozwala na tworzenie udanych i innowacyjnych rozwiązań w segmencie automatyki nowoczesnych piekarni. Tak właśnie jest w przypadku linii automatycznych do bułek okrągłych gładkich i stemplowanych typu kajzerka, poznańska, rosetta, etc.  W zależności od konfiguracji są one w stanie wyprodukować od 1900 do 7500 bułek w ciągu godziny. W naszym kraju największą popularnością cieszą się linie 2 lub 5 rzędowe dla produktów o wadze 30 – 155 gramów.

W mniejszych urządzeniach można wybrać sterowanie elektromechaniczne i ręczny odbiór produktu przez pracowników. W większych liniach standardem jest już sterowanie za pomocą programowalnego panelu dotykowego PLC Siemens Simatic S7 i automatyczne odkładanie wytworzonego produktu na blachy.

Linie oczywiście mogą zostać wyposażone w wiele dodatkowych i niestandardowych rozwiązań wykonanych na specjalne potrzeby Klienta. Użycie wysokiej klasy komponentów z terenu UE w połączeniu z niemiecką dokładnością i precyzją przekładają się na końcowy produkt najwyższej jakości.