+48 22 846 06 94 info@crispan.pl ul. Rzeźbiarska 84, 04-609 Warszawa

Krajalnica automatyczna

Charakterystyka ogólna

Jac Francja

Firma JAC powstała w 1946 roku w Liège w Belgii. Pierwsza krajalnica do chleba została wyprodukowana w 1949 roku. Na początku lat 90-tych ubiegłego wieku w firmie została przeprowadzona  reorganizacja zarówno techniczna jak i logistyczna. Została utworzona fabryka w Langres we Francji odpowiedzialna za sektor mechaniki ciasta. W dniu dzisiejszym urządzenia marki JAC są sprzedawane w ponad 80 krajach na całym świecie i spełniają najwyższe standardy potwierdzone takimi certyfikatami jak : CE, EAC, GS, ETL, ETL(US) czy PCT.

W segmencie klasycznych krajalnic automatycznych JAC posiada modele : PICOMATIC, ECO+ i FACE+. Wszystkie charakteryzują się prostą konstrukcją i łatwością obsługi. Istnieje możliwość wyboru modelu stołowego lub na podstawie. Dodatkowo do modelu PICOMATIC można zamówić dedykowaną podstawę. Krajalnice automatyczne proces cięcia chleba posiadają automatyczny, a praca personelu obsługującego urządzenie sprowadza się praktycznie do załadunku i odbioru pokrojonego pieczywa. Same noże standardowo wykonane są ze stali nierdzewnej, ale istnieje możliwość zainstalowania noży pokrytych teflonem lub zamówienia krajalnicy z systemem automatycznego  smarowania noży. W zależności od rodzaju i wielkości chleba oraz doświadczenia osoby obsługującej urządzenie wydajność tego typu krajalnic wynosi do 250 bochenków na godzinę. Istnieje możliwość szeroko pojętej personalizacji tych urządzeń poprzez wybór wielu opcji dodatkowych takich jak : wybór szerokości kromki (9-18mm), wzmocniony silnik, licznik pokrojonych bochenków, wybór koloru urządzenia, dodatkowe zabezpieczenia dla bezpieczeństwa personelu (mechaniczne i fotokomórkowe), listwy do pakowania chleba z nadmuchem lub bez nadmuchu powietrza.

Dodatkowo wszystkie krajalnice automatyczne z tego segmentu zostały wyposażone w opatentowany przez firmę JAC system ISC (Intelligent Slicing Control) wspomagający krojenia pieczywa w oparciu o jego konsystencję. Pozwala to na równomierne krojenia zarówno pieczywa np. chrupkiego pszennego jak i gęstego żytniego.