+48 22 846 06 94 info@crispan.pl ul. Rzeźbiarska 84, 04-609 Warszawa

Komora mroźnicza konserwacji

Charakterystyka ogólna

Panem Francja

W 1969 roku firma PANEM zaprojektowała pierwszą komorę fermentacji kontrolowanej. Dla piekarzy i cukierników była to przełomowa technologia, która zrewolucjonizowała ten segment rynku zarówno pod względem komfortu pracy jak i powtarzalności produkcji. Od samego początku istnienia firma PANEM starała się opracowywać rozwiązania przynoszące swoim Klientom innowacyjność, niezawodność, praktyczność i rentowność, jednocześnie nie zapominając o najważniejszej rzeczy jaką zawsze była najwyższa jakość gotowych produktów.

Komory szokowego mrożenia i konserwacji na blachy charakteryzują się wysoką jakością wykonania, nowoczesnymi rozwiązaniami i wysoką bezawaryjnością pracy. Cała konstrukcja zarówno wnętrza jak i elementów zewnętrznych jest wykonana z inoxu co przekłada się na długookresowe korzystanie z urządzenia bez problemów z utrzymaniem higieny i czystości urządzenia. Zastosowanie inoxu zmniejsza także do minimum możliwość wystąpienia korozji tak często spotykanej w urządzeniach, gdzie została zastosowana do ich budowy zwykła stal lakierowana. Ściany o grubości 80 mm dla komór szokowego mrożenia i 60 mm dla komór konserwacyjnych zapewniają stałe utrzymanie wewnętrznej zaprogramowanej temperatury, która wynosi odpowiednio: -35°C  i -20°C.  Zastosowanie nowoczesnego panelu sterowania pozwala na zaprogramowanie i zapisanie 9 programów dostosowanych do poszczególnych rodzajów produktów.

Wszystkie komory wyposażone są w opcję automatycznego zatrzymywania się wentylatorów nawiewowych w przypadku otwarcia drzwi. Standardową procedurą jest również automatyczne przełączanie się w fazę konserwacji po zakończeniu cyklu zamrażania.