+48 22 846 06 94 info@crispan.pl ul. Rzeźbiarska 84, 04-609 Warszawa

Komora fermentacji kontrolowanej na wózki

(komora garownicza, garownia)

Charakterystyka ogólna

Panem Francja

W 1969 roku firma PANEM zaprojektowała pierwszą komorę fermentacji kontrolowanej. Dla piekarzy i cukierników była to przełomowa technologia, która zrewolucjonizowała ten segment rynku zarówno pod względem komfortu pracy jak i powtarzalności produkcji. Od samego początku istnienia firma PANEM starała się opracowywać rozwiązania przynoszące swoim Klientom innowacyjność, niezawodność, praktyczność i rentowność, jednocześnie nie zapominając o najważniejszej rzeczy jaką zawsze była najwyższa jakość gotowych produktów.

Komory fermentacji kontrolowanej na wózki (komora garownicza, garownia) charakteryzują się wysoką jakością wykonania, nowoczesnymi rozwiązaniami i wysoką bezawaryjnością pracy. Cała konstrukcja wnętrza jest wykonana z inoxu co przekłada się na długookresowe korzystanie z urządzenia bez problemów z utrzymaniem higieny wewnątrz komory. Zastosowanie inoxu zmniejsza także do minimum możliwość wystąpienia korozji tak często spotykanej w urządzeniach, gdzie została zastosowana do ich wewnętrznej budowy zwykła stal lakierowana. Ściany o grubości 50 mm zapewniają stałe utrzymanie wewnątrz komory zaprogramowanych parametrów takich jak temperatura i wilgotność. Zastosowanie w wersjach LUXE hygrostatu elektronicznego redukuje ewentualne zmiany wilgotności wewnątrz komory do minimum, a dodatkowe kanały nadmuchu powietrza gwarantują otrzymanie przez użytkownika produktu końcowego najwyższej jakości.

Główną cechą wszystkich Komora fermentacji kontrolowanej na wózkijest możliwość  zablokowania fermentacji produktów do 72 godzin i dokładne zaprogramowanie na kiedy mają one być wygarowane i gotowe do załadunku do pieca. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i znacznie usprawnia ciągłość produkcji w piekarni lub cukierni.

Standardowo produkowane są komory o pojemności od 1 do 9 wózków, ale istnieje oczywiście możliwość zaprojektowania i wyprodukowania urządzenia „szytego na miarę”. Dodatkowo wszystkie oferowane komory można wyposażyć w różne opcje dodatkowe zwiększające komfort użytkowania np. oświetlenie, szyby w drzwiach, podłogę, etc.