+48 22 846 06 94 info@crispan.pl ul. Rzeźbiarska 84, 04-609 Warszawa

Dzielarko-zaokrąglarka Manualna

(bułczarka)

Charakterystyka ogólna

Daub Holandia

Dzielarko-zaokrąglarka DR (Divider Rounder) firmy DAUB to jedna z najnowocześniejszych maszyn tego typu dostępnych na rynku. Istnieje możliwość  wyboru siedmiu różnych modeli umożliwiających optymalne dostosowanie do potrzeb każdej piekarni.

Dzielarko-zaokrąglarki DR (bułczarki) mają tarczę dzielącą, która podnosi się do przodu, podczas gdy podobne maszyny mają tarczę otwierającą  się na bok. Dysk dzielący jest częścią ciężkiego zestawu (90 kg), który należy otworzyć co najmniej raz dziennie w celu wyczyszczenia po skończonej pracy. Boczne otwieranie jest uciążliwe, wymaga wysiłku fizycznego i może być niebezpieczne, ponieważ urządzenie może być niestabilne i  przewrócić się na bok.

Wszystkie modele dzielarko-zaokrąglarek DAUB mają ciężkie (40 kg) żeliwne podstawy, które zapewniają wyjątkowo wysoką stabilność urządzenia. Podstawa rozciąga się również poza maszynę, więc koła są bardziej od siebie oddalone co jeszcze dodatkowo stabilizuje maszynę podczas pracy.

We wszystkich dzielarko-zaokrąglarkach serii DR silnik uruchamia się tylko wtedy, gdy maszyna pracuje (nie działa w sposób ciągły, jak w przypadku innych podobnych maszyn). Oszczędza to energię i zmniejsza zużycie silnika. W napędzie nie ma skomplikowanych rozwiązań typu biegi czy przekładnie. Zastosowane jest proste rozwiązanie jakim jest pasek klinowy, który można w razie potrzeby naciągnąć lub w prosty sposób wymienić na nowy.